Dolina Kościeliska – najpopularniejsza trasa w Tatrach

Nad Stawem SmreczyńskimTatry - widok w kierunku Bystrej

Dolina Kościeliska jest jedną z najczęściej odwiedzanych tras w Tatrach. Szlak Kiry – Hala Ornak jest łatwy i niezwykle urokliwy. Zobaczcie zresztą sami na zdjęciach, że warto się tam wybrać całą rodziną.

Trasa przez Dolinę Kościeliską ma długość około 5,5 km i nie musicie się na niej wspinać. Całość pokonacie w około 2 godziny. Po drodze będziecie mijać kilka ciekawych punktów. Będą to miejsca wypasu owiec, kapliczka górska, potoki czy nawet jaskinie. Na końcu czekać na Was będzie coś do zjedzenia lub zimne piwo. Schronisko na Hali Ornak, do którego dotrzecie doskonale nadaje się na bazę wypadową, na kolejne tatrzańskie szlaki.

My proponujemy Wam zajrzeć jeszcze nad Smreczyński Staw. Jest to bardzo interesujące miejsce, które zachwyca o każdej porze roku. Aby do niego dotrzeć wystarczy tuż przed Schroniskiem na Hali Ornak odbić w lewo na krótki, łącznikowy czarny szlak. Przejście go zajmie Wam około 30 minut, a widoki zadowolą nawet największych malkontentów.

Dolina Kościeliska jest doskonałym miejscem, na spokojny spacer pierwszego dnia w Tatrach. Zarówno Wy, jak i Wasze dzieci będziecie zachwyceni jej pięknem. Pamiętajcie tylko o takich rzeczach jak: wygodne buty, zapas wody do picia na drogę oraz dobry humor. Nie zapomnijcie też przed wyjściem sprawdzić prognozy pogody. Bo choć trasa jest łatwa, to niesprzyjające warunki meteorologiczne mogą być przyczyną przykrej niespodzianki.

Jeśli chcecie poznać inne ciekawe trasy, to zajrzyjcie do naszych propozycji.

6 Comments

Powiedz nam, co sądzisz o tym artykule