O nas

Jak na parę włóczykijów przystało, poznaliśmy się w drodze. Od tego momentu wspólnie przekraczamy granice – geograficzne, jak i te w naszych głowach. Najbardziej lubimy podróżować z plecakiem, we własnym tempie i docierać do miejsc polecanych przez lokalnych mieszkańców, a nie tylko przez przewodniki turystyczne. Nie interesuje nas „odhaczanie” kolejnych atrakcji z listy, a chcemy przeżywać chwilę tu i teraz i chłonąć odwiedzane miejsce wszystkimi zmysłami. Fascynuje nas poznawanie legend i przede wszystkim ludzi, którzy są dla nas esencją podróżowania.

przekraczając granice blog - renia i mikołaj
Renia i Mikołaj zachwyceni obłędnym Algarve

Renia

Optymistyczna realistka. Kocha pływać i ma bzika na punkcie wszystkiego o smaku czy zapachu mango. Lubi planować, ale też elastycznie podchodzi do zmian podczas wyprawy. Jej podejście do podróżowania zmieniło się podczas półrocznego wolontariatu w Wietnamie i samotnego poznawania Azji Południowo-Wschodniej. Jest tą bardziej „uporządkowaną” częścią Zespołu.

Mikołaj

Ostoja spokoju i dusza towarzystwa. W pierwszą samotną podróż wybrał się, gdy miał 3 lata. Trwała ona około dwóch godzin, z przerwą na zgubienie się i szczęśliwe odnalezienie przez córkę sąsiadki. Potem była fascynacja górami (Beskidy i Tatry do dziś go przyciągają), a dystanse i czas wyjazdów wydłużały się coraz bardziej. Grożąca śmiercią przygoda w Maroko pozwoliła mu mocniej doceniać momenty, ale wcale nie zmniejszyła jego apetytu na poznawanie świata. Reprezentuje tę bardziej „spontaniczną” część Zespołu.

Wspólnie

Z pasją odkrywamy bliższe i dalsze zakątki Polski i zagranicy, a relacje z wypraw opisujemy na blogu. Znajdziecie na nim dużo informacji praktycznych i jeszcze więcej zdjęć, które pomogą Wam zaplanować wyjazd i przenieść się do wymarzonej krainy. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii i czekamy na nie z niecierpliwością. Nie krępujcie się, tylko piszcie i zadawajcie pytania.

Przekraczajcie z nami kolejne granice na naszym blogu oraz śledźcie nas w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.

Do zobaczenia!