Paryż – Świat muzeów

Muzea są istną skarbnicą wiedzy. Dzisiaj chcemy zabrać Was do jakże odmiennych, a jednak dających nam sporo wiedzy o otaczającym nas świecie paryskich muzeów.

Musee du quai Branly – etnograficzne

Jeśli interesują Cię historie z życia wzięte, tajemnice kultur i proza życia, które utrwaliły się w odkryciach archeologów i kulturoznawców, to koniecznie odwiedź Musee du quai Branly. Znajduje się ono nieopodal Wieży Eiffla i gwarantujemy Ci, że przepadniesz w nim na co najmniej kilka godzin.

Musee Grevin – figur woskowych

Chcesz sobie zrobić zdjęcie ze sławną osobą? Nie musisz przedzierać się przez szpalery ochroniarzy, wyczekiwać godzinami pod pilnie strzeżonymi domami czy wydawać mnóstwa kasy. Wystarczy, że wybierzesz się do Musee Grevin, tam zaklętych w figurach woskowych ujrzysz pięknych, bogatych i sławnych ludzi z całego świata.

Muzeum Erotyzmu

Seks – temat tabu, który odnajdujemy w życiu każdego człowieka. Nie jest ważne, czy jesteś biedny czy bogaty, piękny czy brzydki od tego tematu nie uciekniesz. Seks jest tak nieodzowny na świecie jak chęć przetrwania gatunku. W Muzeum Erotyzmu w paryskiej dzielnicy Montmartre odnajdziesz i poznasz historie, które zmuszą Cię do zastanowienia, przyprawią o uśmiech czy zawstydzą. Zgromadzone na kilku poziomach eksponaty przybliżą Ci świat doznań erotycznych.

1 Comment

Powiedz nam, co sądzisz o tym artykule