Wrocław – muzea w fotografii

Wrocław - muzea

Jeśli interesuje Was historia i sztuka proponujemy wycieczkę po muzeach stolicy Dolnego Śląska, jako że eksponaty najlepiej zobaczyć poniżej przedstawiamy fotorelację z trzech ciekawych miejsc.

Wrocławskie Muzeum Narodowe

Wrocławskie Muzeum Narodowe posiada bardzo ciekawą i obszerną kolekcję eksponatów obejmującą kilka wieków historii Śląska. Jak również sztukę zarówno polską, jak i europejską. Po II wojnie światowej część wcześniejszych zbiorów została rozdzielona na kilka innych polskich muzeów, miedzy innymi w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Ich powroty do Wrocławia zaczęły się dopiero po 1989 roku. Dziś naprawdę warto udać się do tego miejsca i zapoznać się z żywą historią.

Muzeum Archidiecezjalne

Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Archidiecezjalne, gdzie znajdziemy bogate zbiory eksponatów sztuki sakralnej, gromadzone przez wiele lat z przebudowywanych, bądź niszczejących kościołów. Niestety znaczna część przedwojennej kolekcji została bezpowrotnie stracona w czasie II wojny światowej i zaraz po jej zakończeniu. Do dnia dzisiejszego władze muzealne starają się o ciągłe powiększanie kolekcji.

Mauzoleum Piastów Śląskich

Powyżej zwróciliśmy uwagę na dwa wrocławskie muzea, natomiast jeżeli interesują Was kunsztownie wykonane płyty nagrobne, proponujemy abyście udali się do Mauzoleum Piastów Śląskich, które mieści się w kościele świętej Klary, który został zniszczony i obecnie jest częścią kościoła świętej Jadwigi.

6 Comments

  1. Jakoś tak wyszło, że nie zwiedzałam wrocławskich muzeów… Ale teraz chociaż wiem, że mam jeszcze co zobaczyć w tym mieście 😉

Powiedz nam, co sądzisz o tym artykule