Wrocław – muzea w fotografii

Jeśli interesuje Was historia i sztuka proponuję wycieczkę po muzeach stolicy Dolnego Śląska, jako że eksponaty najlepiej zobaczyć poniżej przedstawiam fotorelację z trzech ciekawych miejsc.

Wrocławskie Muzeum Narodowe posiada bardzo ciekawą i obszerną kolekcję eksponatów obejmującą kilka wieków historii Śląska. Jak również sztukę zarówno polską, jak i europejską. Po II wojnie światowej część wcześniejszych zbiorów została rozdzielona na kilka innych polskich muzeów, miedzy innymi w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Ich powroty do Wrocławia zaczęły się dopiero po 1989 roku. Dziś naprawdę warto udać się do tego miejsca i zapoznać się z żywą historią.

Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Archidiecezjalne, gdzie znajdziemy bogate zbiory eksponatów sztuki sakralnej, gromadzone przez wiele lat z przebudowywanych, bądź niszczejących kościołów. Niestety znaczna część przedwojennej kolekcji została bezpowrotnie stracona w czasie II wojny światowej i zaraz po jej zakończeniu. Do dnia dzisiejszego władze muzealne starają się o ciągłe powiększanie kolekcji.

Powyżej zwróciłem uwagę na dwa wrocławskie muzea, natomiast jeżeli interesują Was kunsztownie wykonane płyty nagrobne, proponuję abyście udali się do Mauzoleum Piastów Śląskich, które mieści się w kościele świętej Klary, który został zniszczony i obecnie jest częścią kościoła świętej Jadwigi.

6 uwag do wpisu “Wrocław – muzea w fotografii

Powiedz nam, co sądzisz o naszym artykule