fundamenty na placu w Lublinie

Lublin w fotografii

Lublin w fotografii przedstawia się niezwykle imponująco. Historia miesza się tam z nowoczesnością. Jedno z największych polskich miast potrafi zachwycić nawet największych malkontentów. Zresztą zobaczcie sami.

Przez jeden dzień spacerowaliśmy ulicami Lublina, chcąc poznać jego największe atrakcje. Czas gonił nas niemiłosiernie, ale większość z nich udało się uchwycić na fotografiach.

Poniżej znajdziecie: Zamek Lubelski, Kaplicę Trójcy Świętej, Plac Po Farze, Sobór Przemienienia Pańskiego, Archikatedrę, Bramy Krakowską i Trynitarską, kilka pięknych kościołów, Plac Litewski i jego okolice, Teatr im. Juliusza Osterwy oraz wiele ciekawych ulic.

Lublin w fotografii można ująć na wiele sposobów, my staraliśmy się pokazać go od strony przeciętnego turysty odwiedzającego to miasto w jeden dzień lub weekend. Czy nam się to udało, musicie ocenić już sami, my byliśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Wiemy też, że na pewno wrócimy tam znowu, bo ominęło nas kilka ważnych miejsc.

Trochę więcej o mieście, którego nazwa pochodzi od ryb dowiecie się z tekstu: Lublin – jeden dzień w mieście na wschodzie.

10 uwag do wpisu “Lublin w fotografii

      1. ja na szczęście mam tam rodzinę i wpadłam na 3 🙂 Zresztą jak już jedzie się 10 godzin ode mnie, to wypada nieco posiedzieć:)

  1. Będąc w Sandomierzu dołożyliśmy jeden dzień na Lublin. Bez przygotowania, totalny spontan, a tu takie cudo. Zawsze zastanawialiśmy się z jakim miastem moglibyśmy zdradzić nasz Poznań. Wrocław, Kraków, Trójmiasto to nic nowego. I długa lista minusów. A tu wyskakuje kameralny, przepiękny Lublin.

Powiedz nam, co sądzisz o naszym artykule