Ojców – Pieskowa Skała – fotorelacja ze szlaku

Szlak Orlich Gniazd jest jednym z najbardziej znanych polskich szlaków łączących dawne warownie. Rozciąga się na trasie od Krakowa do Częstochowy. Jest niewątpliwie jednym z najlepszych rozwiązań, gdy chcemy wyrwać się na chwilę z walczącego ze smogiem Krakowa. Dzisiaj proponujemy Wam odwiedzenie części pomiędzy Ojcowem a Pieskową Skałą.

Naszą podróż zaczynamy od Ojcowa, położonego około 25 km od Krakowa miasteczka z górującym nad nim zamkiem z czasów Kazimierza Wielkiego. Następnie idziemy w kierunku Kapliczki na wodzie, młynów, kościoła Wniebowzięcia NMP, koło którego usytuowane były stare pustelnie, aż docieramy do Pieskowej Skały, gdzie znajduje się słynna Maczuga Herkulesa i piękny zamek, mieszczący bardzo ciekawe muzeum.

Szczegółowy opis wraz z kilkoma legendami i ciekawymi historiami znajdziecie w tekście – Ojcowski Park Narodowy – z Ojcowa do Pieskowej Skały. Całość trasy w obie strony (wróciliśmy na koniec z powrotem do Ojcowa) to około 14 km dość przyjemnego marszu. W większości wiódł on przez ścieżki leśne i oferował niesamowite widoki.

Poniżej możecie cieszyć oczy, oglądając naszą fotorelację.

Powyższa trasa jest jedynie jedną z propozycji spędzenia weekendowego lub wakacyjnego dnia w okolicach Krakowa. W następnych tekstach wskażemy Wam inne alternatywy dla tego miasta.

8 uwag do wpisu “Ojców – Pieskowa Skała – fotorelacja ze szlaku

Dodaj komentarz