Poznań – Muzeum Instrumentów Muzycznych

Obecnie chwilowo zamknięte w związku ze zmianą ekspozycji, ale dla chcącego nic trudnego. Zapraszam Was do zwiedzenia poznańskiego Muzeum Instrumentów Muzycznych na moich fotografiach, niech to będzie przedsmak tego co zobaczycie w realu.

6 uwag do wpisu “Poznań – Muzeum Instrumentów Muzycznych

      1. Ojej, zupełnie nie o to mi chodziło 😉 Mam uwagi co do samego muzeum, w którym też miałam okazję kiedyś być. To w muzeum przy eksponatach brakuje bardziej szczegółowych informacji o eksponatach, są tylko podane ich nazwy i chyba okres, z którego pochodzą.
        Niestety często spotykam się z takimi sytuacjami w muzeach – patrzę na jakiś przedmiot, który widzę po raz pierwszy w życiu. A tam tylko zdawkowy podpis „Instrument XYZ, Francja XVI w.”. Mogłoby być napisane coś więcej, np. z czego jest zbudowany, czy był popularny, w jakich kręgach, jak się na nim grało, itd. Jak ktoś nie byłby zainteresowany, to przecież nie musiałby czytać.

      2. To fakt, w muzeach gdy robię zdjęcia staram się fotografować zaraz po eksponacie jego tabliczkę, opisy przy niektórych delikatnie mówiąc są zdawkowe 🙂

Powiedz nam, co sądzisz o naszym artykule