Casablanca – czy warto tam pojechać?

Casablanca uchodzi za miasto, w którym nie ma co zwiedzać. Choć faktycznie króluje tam chaos i brud, to jeśli macie chwilę czasu, przyjeżdżajcie do miasta. W końcu to w nim rozwija się akcja najsłynniejszego filmowego romansu wszech czasów. My lubimy spacery jego ulicami. A co zobaczyć w Casablance?

CASABLANCA

Na początek pospacerujcie po medinie i choć może rozstawione tam kramy nie zachwycą Was zbyt mocno, to wymalowane na ścianach graffiti już na pewno. Gdy nacieszycie wzrok feerią kolorów i wzorów, pójdźcie trochę dalej w kierunku Meczetu Hassana II. Jest on trzecim co do wielkości tego typu przybytkiem na świecie. Jednorazowo może przebywać w nim około 25 tysięcy ludzi. Posiada rozsuwany dach (tak, dobrze widzicie), aby ściśnięci w tłoku wierni nie pomdleli z braku powietrza oraz najwyższy minaret na świecie. Wybudowany został na brzegu oceanu i wygląda wprost nieziemsko.

Na koniec warto pospacerować po mieście i odwiedzić takie miejsca jak: Skwer Mohammeda V, Pałac Królewski, Synagogę Beth-El. Organizowane są też wycieczki na pustynię.

Aby już nie przedłużać, zapraszamy Was na fotorelację z Casablanki.

Casablanca to nie jedyne miasto, które odwiedziliśmy w Maroko. Zapraszamy Was na naszą relację Tanger – wrota do Afryki.

7 uwag do wpisu “Casablanca – czy warto tam pojechać?

Dodaj komentarz