Tanger – poznaj niesamowite wrota do Afryki

Plaża w TangerzePlaża miejska w Tangerze jest długa i szeroka

Tanger – nasze pierwsze odwiedziny w Afryce zaczęliśmy od miasta, które przez wieki łączyło drogą morską dwa kontynenty. Można o nim powiedzieć, że jest typowym miejscem multikulturowym. Tyglem, w którym miesza się kilka religii, podejść do życia i sposobów jego rozumienia. Co zobaczyliśmy na progu Afryki?

Tanger

Jak już wspomnieliśmy, w tym marokańskim mieście na przestrzeni wieków swoją obecność odcisnęły wielkie mocarstwa i religie. Założycielami Tangeru byli rdzenni mieszkańcy Afryki, a właściwie jej pustynnej części – Berberowie. Dopiero w kolejnych latach dotarli tam Fenicjanie, Rzymianie, Germanie czy Muzułmanie. Za swoje tereny uważali go też Portugalczycy, Hiszpanie oraz Francuzi. W końcu od 1956 roku miasto to należy do Królestwa Maroka.

Taka różnorodność władców oraz bliskość Europy powoduje, że można w Tangerze znaleźć np: kościół łączący w sobie wszystkie większe religie świata, bogactwo Starego Kontynentu oraz biedę Afryki. Podczas naszego pobytu odpoczywaliśmy na cmentarzu oraz zostaliśmy okrzyknięci terrorystami (bo nie chcieliśmy kupić lokalnych pamiątek). Piliśmy herbatę w otwartej w 1930 roku Gran Cafe de Paris, z której mogliśmy obserwować senne życie mieszkańców i turystów spieszących się nie wiadomo gdzie. Odwiedziliśmy piękną Medinę i podziwialiśmy stare mury miejskie. A pragnąc ukojenia, przyglądaliśmy się, jak Ocean Atlantycki łączy się z Morzem Śródziemnym Cieśniną Gibraltarską.

Zapraszamy Was do poznania Tangeru naszymi oczyma, a właściwie obiektywem aparatu fotograficznego. 

Jeśli chcecie poznać kolejne miasto afrykańskie na naszej drodze, to zapraszamy do tekstu Casablanca – czy warto tam pojechać?

5 Comments

Powiedz nam, co sądzisz o tym artykule