Sewilla – w poszukiwaniu duszy Hiszpanii

To właśnie w Sewilli poczuliśmy po raz pierwszy tchnienie prawdziwej Hiszpanii. To tu odwiedziliśmy arenę walk byków, podziwialiśmy tancerzy flamenco, a nawet jeździliśmy na łyżwach przy 23°C (to ostatnie raczej mało hiszpańskie, ale wyluzowało nas). Zapraszamy Was na foto wycieczkę po stolicy Andaluzji, którą jest według nas duszą Hiszpanii.

Plac Hiszpański i Alkazar to chyba najbardziej rozpoznawalne miejsca w Andaluzji, a może i całej Hiszpanii. Poza nimi, warto jednak odwiedzić wiele innych nie mniej ciekawych ulic, na których mieszczą się atrakcje Sewilli. Miasto naprawdę robi wrażenie i my do niego powrócimy już niebawem, aby opisać je dokładniej. A na razie usiądźcie wygodnie i obejrzyjcie kilka zdjęć.

Jeśli spodobały się Wam te zdjęcia to zajrzyjcie do tekstu o mieście, które jest stolicą kraju, w którym ponoć „nigdy nie zachodzi słońce” – Madryt – serce Hiszpanii.

8 uwag do wpisu “Sewilla – w poszukiwaniu duszy Hiszpanii

    1. W Sewilli znajdziesz wiele wpływów muzułmańskich, przeplatają one się tam z katolicyzmem dość mocno. Poza tym, a może również właśnie dlatego to jedno z nielicznych miast posiadających dającą się odczuć duszę 🙂

  1. Piękne miasto do którego chętnie wracam. Zadziwia zachwyca Katedra, Arena, Płac Hiszpański…. Z resztą co tu wyliczać to trzeba zobaczyć tych miejsc jest tak wiele.

Powiedz nam, co sądzisz o naszym artykule