Cinque Terre – fotorelacja

Jeden z najpiękniejszych włoskich regionów, oferujący niesamowite widoki i przepiękne małe miasteczka usytuowane na zboczach stoków schodzących wprost do morza. Co robić w Cinque Terre? Na pewno chłonąć pełną piersią atmosferę nadmorskich miasteczek oraz podziwiać niesamowite krajobrazy.

Cinque Terre (tł. pięć ziem) to nazwa rejonu obejmującego pięć miejscowości:

  • Riomaggiore
  • Manarola
  • Corniglia
  • Vernazza
  • Monterosso al Mare

Położone są one wśród gór nad brzegiem Morza Liguryjskiego. Można powiedzieć, że aż do XIX wieku były prawie całkowicie odcięte od świata. Dopiero wybudowanie linii kolejowej pozwoliło na sprawniejszą komunikację. Ustanowiono też, myśląc szczególnie o turystach, trasy pieszych wędrówek wzdłuż wszystkich miasteczek. Ich piękno jest wprost powalające. Jeśli nie lubicie nadwyrężać swoich nóg, to możecie też przepłynąć się pomiędzy nimi stateczkiem wycieczkowym i podziwiać je od strony morza.

W związku z tym, że tekst ten jest w założeniu fotorelacją, a nie artykułem informacyjnym, to zapraszamy Was do foto-zwiedzania. Więcej szczegółów o naszych odwiedzinach znajdziecie w artykule Cinque Terre – Riwiera Liguryjska.

Włoskie miasteczka nadmorskie przyciągają rzesze turystów, pragnących zakosztować spokojnego plażowego życia okraszonego kilkoma wędrówkami pieszymi. Czy atrakcje Cinque Terre przypadną Wam do gustu? Jeśli tam pojedziecie lub już byliście, to napiszcie nam o swoich wrażeniach.

7 uwag do wpisu “Cinque Terre – fotorelacja

  1. Zdjęcia fantastyczne 🙂 Byłam we Włoszech trzy razy. Nad Adriatykiem (Bibione) w Wenecji i w Rzymie. Bardzo dobrze wspominam. 🙂 Włochy są ciepłe i suche. To dobrze robi mi na stawy.

Powiedz nam, co sądzisz o naszym artykule